Budowa myjni samochodowej nie jest takim prostym zadaniem, jak może się wydawać. Trzeba zainwestować w takie przedsięwzięcie nie tylko dużo pieniędzy, ale poświęcić też dużo czasu. Cały proces budowy zazwyczaj trwa kilka miesięcy. Najpierw trzeba uzyskać pozwolenie wodnoprawne, na które trzeba czekać do dwóch miesięcy. Następnie można przystąpić do realizacji inwestycji.

O czym należy pamiętać?

Ze względu na to, że myjnia samochodowe to miejsce, które może oddziaływać na środowisko, trzeba zorientować się czy wybrany przez na teren na pewno jest odpowiedni to zakładania takiego biznesu. W pierwszej kolejności warto zorientować się, jak wygląda sprawa z podłączeniem myjni do sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. Jeżeli na danym obszarze nie ma miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, należy uzyskać decyzję o warunkach zabudowy. Jeżeli jest to konieczne będzie trzeba również wykonać projekt przyłączenia i całej inwestycji.

Wśród pozwoleń niezbędnych do rozpoczęcia budowy myjni można wyróżnić pozwolenie na budowę, pozwolenie na użytkowanie, zgoda na odprowadzanie ścieków do urządzeń kanalizacyjnych, pozwolenie wodnoprawne na wprowadzanie ścieków przemysłowych zawierających substancje szczególnie szkodliwe dla środowiska wodnego do urządzeń kanalizacyjnych.

Rusza budowa

Jeżeli otrzymamy odpowiednie pozwolenia na budowę, a architekt przygotuje dla nas odpowiedni plan budowy, można będzie przystąpić do realizacji projektu.  Oczywiście trzeba oddać prace w ręce odpowiedniej firmy, która wykona wszystkie prace zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Wybierając firmę budowlaną, zdecydujmy się na taką, która specjalizuje się w budowie myjni samochodowych, dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.